Türk Dil Kurumu 'manifesto' kelimesinin anlamını şu şekilde açıklıyor:

"Toplumsal bir hareketin siyasal inanç ve amaçlarının açık ifadesi."

Bir kaç hafta önce bu manifesto ile karşılaştım. Okuduğum yazılar bedenimin her hücresine o kadar kuvvetli bir şekilde işledi ki, sadece okumakla kalamayacağıma karar verdim. Yazar ile temasa geçtim ve Türkçe'ye çevirerek sitemde yayınlamak için izin istedim.

Burada yazılanları herkesin okuması gerekiyordu!

Yazının içeriğinden de anlaşılacağı üzere, vakti gelmiş her fikir zaten kolayca hayata geçiyor. Bu fikrin de vakti gelmiş olacak ki, gayet keyifli ve rahat bir sürecin ardından Türkçe hali ortaya çıktı.

Bu küçük kitapçığın içindeki bölümlerin birinde "Bu Yaşamdaki En Önemli 2 Soru" yer alıyor. Bu sorulardan bir tanesine yanıt buldum, diğeri için ise halen uğraşıyorum. Ancak süreç gayet zevkli ve üretken. Cevap olarak bulduğumu sandığım şeyleri sonradan detaylı bir şekilde incelemek ise gayet keyifli.

Kitabı hemen bilgisayarınıza indirin ve bir yazıcıdan çıktısını alın. Biliyorum ağaç tasarrufu yapıyoruz ve boşuna kağıt harcamıyoruz, ancak inanın bana, bu kitapçığı basılı bir şekilde okumanızın ciddi faydaları var. Zaten burada okuduklarınızdan sonra hepimizin bir çok ağacın hayatta kalmasını sağlayacak yeni davranış tutumları içerisinde olacağımıza eminim. Ama orman alanlarının korunmasına şimdiden bir katkıda bulunmak istiyorsanız, hemen buradan ücretsizce yapabilirsiniz.