Değişim

Daha önceden belirlediğiniz hedeflerinizi gözden geçirin, ve bu hafta boyunca bir tanesinden vazgeçmeye çalışın.

Neden

Hedeflerin çok önemli olduğunu düşünürüz. Önemlidirler de. Ama bizim zannettiğimiz kadar çok değil. Önümüzdeki bir hafta boyunca, bir hedefinizi göz ardı etmeyi ve haftayı onsuz geçirmeyi deneyin. Göreceksiniz ki, bir hedef belirlemeden de harika şeyler yapabiliyorsunuz. Bunları yaparken de, hedefinize yönelik olup olmadığına bakmak, ilerleyip ilerlemediğinizi sürekli incelemek gibi bürokratik işlemleri de hayatınızdan çıkarıyorsunuz. Hedefler olmadan daha stressiz bir yaşam sürebilirsiniz. Aynı zamanda, daha önceden dikkatinizi çekmeyen yeni seçeneklerin ve yöntemlerin de farkına varabilirsiniz.

Nasıl

  1. Şu anda üzerinde çalıştığınız hedeflerinizin bir listesini çıkartın. İçlerinden gayet önemli olan bir tanesini seçin.
  2. Bu hafta boyunca, bu hedef üzerinde çalışmamaya söz verin. Peki bu ne anlama geliyor? Bu, sadece hedefinizin sonucuna odaklanıp diğer her şeyi göz ardı etmemeniz anlamına geliyor. Açıklayayım: Yazılar yazıyorsanız, bu hafta, belirli bir tarihte bitirme sözü verdiğiniz bir kitap için değil, sadece yazmış olmak için yazın. Egzersiz yapıyorsanız, bunu erişmek istediğiniz kilonuza veya formunuza ulaşmak için değil, sadece keyfi için yapın.
  3. Hedefinize ulaşıp ulaşmayacağınızı düşünmek yerine, yapacağınız şeyin sadece hazzına ve keyfine odaklanın. Gelecekte bir noktaya varmış olmak yerine, sadece o işi yapıyor olmanın heyecanını deneyimleyin.
  4. Bu adım çok önemli: Robin Thicke – Blurred Lines şarkısını yüksek sesli bir şekilde çalın ve hedefsiz işinizi yaparken kendinizi müziğin ritmine bırakın. http://www.youtube.com/watch?v=yyDUC1LUXSU